Rençberlik'ten İşadamlığına Uzanan Başarı - 34.239.176.54 29.01.2020

Rençberlik'ten İşadamlığına Uzanan Başarı

Yıllarca hedefleri yolunda çalışmış olan İşadamı Osman Tercan, işçilikten başladığı hayatına şuanda Samsun'da bir marka firma olarak devam ediyor.

Yıllarca hedefleri yolunda çalışmış olan İşadamı Osman Tercan, rençberlikten başladığı iş hayatına şimdilerde yüzlerce insana iş sağlamakla devam ediyor.
Hayatta başarılı olma konusunda ciddi olunması gerektiğini, bir hedefin olması gerektiğini bizlere gösteren Osman Tercan, Şuan ki Saathane Meydanında sabah erken saatlerde yerini alır ve işçi olarak çalışırdı. Yeri gelirdi hamallık, yeri gelirdi inşaatlarda her işi yapardı.

 


Osman Tercan kimdir? İş hayatına nasıl başladı?
Amasya Taşova Alçakbel köyünde 1976 yılında dünyaya gelmiştir. Rençberlik, hayvancılık yapan ailesine küçük yaşlarda katkı sağlamak için bir yandan okul hayatına devam eder, bir yandan çalışırdı.
Amasya’da çalışırken Samsun Saathane Meydanında ekmek parası için bir araya gelen insanların olduğunu öğrenmiştir. Ailesinin yanından ayrılarak Samsun’a gelmiş ve bu insanlara katılmıştır. Her gittiği işte verilen görevi yerine getirir, elinden gelenin en iyisini yapardı. Müteahhitlerin işini kendi işim gibi itina ve özenle yaparak parasını kazanırdı.

 

Osman Tercan

 


Neden Japon Osman dediler?
İnsanlar ona çekik gözlerinden dolayı ve çok çalışkanlığından dolayı Japon Osman lakabını koydular. Herkes tarafından sevilen bir insan olmuştur.

 


Başarı hikayesi nedir?
Kazanç sağlamak için birçok işi yapardı. Bazen son parasını ailesine gönderir, bazen de zor zaman için ayırırdı. Çayını yudumlarken hep küçük notlar alırdı. Not defterine planlamalar yaptığını, işlerinin takibi için notlar yazdığını söylerdi. Boş işsiz kaldığı zamanlarda olurdu. Ancak bunun böyle devam etmesini istemediğini vurgulardı. Kendi işini kurma hayali vardı. Böyle böyle hedeflerini ve planlarını gerçekleştirdi.


28 yıllık birikimi sayesinde Tercan İnşaat Yapı Dekorasyon şirketini kurdu. Ve bugün yüzlerce insana istihdam sağlamaktadır.

 


İşçi ve işveren olduğu günler arasında hiç fark yok!
Bir çayın sıcaklığının değerini, insanlarla paylaşmanın mutluluğunu işçi olduğu günlerdeki gibi yaşıyor. Osman Tercan işçiyken neyse, şimdi de aynı kişi.

 

Tercan İnşaat Yapı Dekorasyon

 


Samsun’da Markalaştı
Bugün TERCAN İnşaat Yapı Dekorasyon şirketi, yüzlerce insana ekmek kapısı olmuş durumda. Sağladığı istihdam ve bitirdiği işlerle şirket Samsun’da markalaşarak, iş dünyasında yerini almış durumdadır.

 


Davasının Adamı Olduğunu Söyler
Türk milliyetçiliğini Osman TERCAN, birçok kişinin desteği ve yardımı siyasete girer. Samsun için projelerini bu vesileyle hayata geçirmeyi ve Samsun halkına hizmet etmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda önümüzdeki seçimlerde Samsun’dan milletvekili aday adaylığını açıklayacağı düşünülmektedir.

 


Spora İlgisi Büyüktür
İş hayatının yanı sıra spora da ilgili olan Osman Tercan, güreş sporuna büyük destek sağlamaktadır. Birçok öğrenciye burs vererek eğitimlerine yardımcı olur. Kimsesizlerin kimsesi olur. Çünkü gençliğini hatırlar, nereden geldiğini hiç unutmaz.

 

Tercan İnşaat Yapı Dekorasyon

 


Tercan İnşaat Yapı Dekorasyon, artık Samsun’da bilinen bir marka olmuştur.

 

Kaynak: samsuncephaber

Bu sayfa 2210 kez görüntülenmiştir.
 
 
 
 
 
 • Anasayfa
 • Hakkımızda
 • Kartvizit Kayıt
 • Sektörler
 • Haberler
 • Bize Ulaşın
 •  
   
  Yüzlerce marka ve binlerce şirket kartvizitini Rehbersizkalma.com farkı ile keşfedin!
  rehbersizkalma.com'daki toplam kartvizit [ 210 ] dün eklenen kartvizit [ 0 ] bugün eklenen kartvizit [ 0 ]
   
   
  Gold Kartvizit
  19 Mayıs Taksi Bahri Turan 0 544 643 95 55, 0 543 329 55 78 Taxi durakları, taksi durakları, samsun taxi, samsun taksi, ilkadım taxi, ilkadım taksi, ilkadım meydan taksi samsun SERTEK KOMPRESÖR Sorunlarınıza anında müdahale ve mevcut HER MARKA kompresörünüz için bakım-arıza yedek parça ihtiyaçlarınız ve Satış Sonrası 7/24 Servisimiz ile sizlere yardımcı olmaktadır. Samsun Renault Yetkili Servisidir. Renault ve Dacia araçların tamir, bakım, yol yardımı, onarımı için Adem Usta tecrübesi ile hizmetinizdeyiz. Çalışır sürücü kursu olarak önceliğimiz eğitime verdiğimiz önemdir. Her türlü çatı montaj kaplama ve izolasyon işleri itina ile yapılır.